EK-Quantum Vector RE RTX 3080/3090 D-RGB - Nickel + Plexi
EK-Quantum Vector RE RTX 3080/3090 D-RGB - Nickel + Plexi
$307,45

EK-Quantum Vector RE RTX 3080/3090 D-RGB - Nickel + Plexi

   0 yorum

Stok Durumu:

2
$307,45
Acele et sakın kaçırma
Vergiler Hariç: $260,55
Bu ürün hakkında sorun

EK-Quantum Vector RE RTX 3080/3090, EK® Quantum Line'dan 2. nesil Vector GPU su bloğunun güncellenmiş bir tasarımıdır.  En son NVIDIA® Ampere ™ mimarisine dayalı grafik kartları için yapılmıştır.  Bu genişletilmiş uyumluluk su bloğu daha da fazla referans PCB tasarımına uyar.  Bu su bloğunun tam uyumluluk uyumu için  EK Soğutma Yapılandırıcısına  başvurmanızı öneririz   .

Referans GeForce RTX 3080 ve 3090 GPU'lar için EK-Quantum Vector RTX RE su bloğu

EK-Quantum Vector RTX RE 3080/3090 D-RGB su bloğu, çoğu referans tasarım (Founders Edition değil) GeForce RTX 3080 ve 3090 grafik kartlarıyla uyumludur.  Çoğu referans tasarım grafik kartındaki uzun kapasitörleri temizlemek için çok daha kalın bir bakır tabanla amaca yönelik olarak tasarlanmıştır.  Bu, su bloğuna herhangi bir soğutucu akış kısıtlamasından ödün vermeden daha geniş bir uyumluluk listesine sahip olma avantajını verir. 

Nvidia 3080 ve 3090 referans pcb için EK su bloğu

Vector su bloğu doğrudan GPU, VRAM ve VRM'yi (voltaj düzenleme modülü) soğutur, çünkü soğutma sıvısı doğrudan bu kritik alanlara yönlendirilir.  Su bloğu, soğutmayı en üst düzeye çıkarmak ve serpantinin sızlanma olasılığını en aza indirmek için MOSFET'ler ve bobinler ile temas halindedir. 

Bu yeni geliştirilen su blokları, hidrodinamik dengesizlikleri ve içlerindeki girdapları (ölü noktalar) azaltan optimize edilmiş akış yollarına sahiptir.  Ek olarak, bu yeni tasarım, terminalin doğrudan GPU bloğunun bakır soğuk plakasına vidalanmasına olanak tanıyarak onu daha sert hale getirir ve su bloğuna zarar verme olasılığını azaltır. 

EK-Quantum Vector RE Serisi su blokları, GPU su blokları için üstün bir çözüm olduğunu kanıtlayan Açık Bölünmüş Akış soğutma motoru tasarımını kullanır.  Düşük hidrolik akış kısıtlaması ile karakterizedir, yani daha zayıf su pompaları veya düşük hız ayarlarında çalışan pompalar ile kullanılabilir ve yine de en yüksek performansı elde edebilir.  Jet plakası ve kanat yapısı geometrisi, herhangi bir soğutma sıvısı akış yönünde kullanıldığında minimum kayıp ve optimum performans ile eşit akış dağılımı sağlamak için optimize edilmiştir. 

Kanatçık dizisi, gereksiz akış kısıtlamaları veya tıkanma tehlikeleri olmaksızın optimum soğutma performansı sağlayan 0,5 mm genişliğinde mikrokanallı 27 mikro kanatçıkla doldurulur. 

Nvidia 3080 ve 3090 referans pcb için EK su bloğu

Bloğun tabanı, nikel kaplı elektrolitik bakırdan CNC ile işlenmiş, üst kısmı ise cam benzeri akrilik dökümden CNC ile işlenmiştir.  Bu 2. nesil Vector GPU su blokları ayrıca üst kapakla eşleşen pleksi terminallere sahiptir.  Su geçirmez sızdırmazlık, yüksek kaliteli EPDM O-halkaları ile sağlanırken, pirinç aralayıcılar önceden monte edilmiştir ve güvenli ve kolay bir kurulum prosedürüne izin verir.

EK-Quantum Vector RE RTX 3080/3090 D-RGB su bloğunda D-RGB aydınlatma

Estetik uç parça, adreslenebilir D-RGB LED şeridi barındırır.  Bu su bloğu, toplam 5 ayrı ayrı adreslenebilir RGB LED'e sahiptir ve tüm büyük anakart üreticilerinin popüler RGB senkronizasyon teknolojileri ile uyumludur.  3 pinli D-RGB LED konektöründeki ok işareti, D-RGB (adreslenebilir) başlığındaki + 5V işaretiyle hizalanmalıdır. 

Ekli:

- EK-Quantum Vector RE RTX 3080/3090 D-RGB serisi yüksek performanslı su bloğu
- Vidalı pirinç çıkıntılara sahip montaj mekanizması
- Gerekli montaj vidaları, somunlar ve pullar
- 2x Nikel kaplı pirinç fiş G1 / 4 ”
- EK- Döngü Çoklu Alyan Anahtarı (6mm, 8mm, 9mm)
- Termal pedler
 Termal gres EK-TIM Ectotherm (1g)

Teknik özellik:

- Boyutlar: (LxHxW) - 220x124x20.5mm
- D-RGB kablo uzunluğu: 500mm
- D-RGB LED sayısı: 5
 D-RGB konektörü standart 3 pimli (+ 5V, Veri, Engellenmiş, Toprak)

Yorumlar (0)

   0 yorum
Yorum Yap