EK-Quantum Vector Strix RTX 3080/3090 DRGB - Nickel + Plexi
EK-Quantum Vector Strix RTX 3080/3090 DRGB - Nickel + Plexi
$325,97

EK-Quantum Vector Strix RTX 3080/3090 DRGB - Nickel + Plexi

   0 yorum

Stok Durumu:

2-3 Gün
$325,97
Acele et sakın kaçırma
Vergiler Hariç: $276,25
Bu ürün hakkında sorun

Bu, en yeni NVIDIA® Ampere™ mimarisine dayanan ASUS ® ROG Strix RTX 3080 ve 3090 ekran kartları için tasarlanmış EK® Quantum serisinden 2.Nesil vektör GPU su bloğudur. Bu su bloğunun tam uyumluluk eşleşmesi için EK soğutma Yapılandırıcısına başvurmanızı öneririz.

ROG STRIX RTX 3080 ve 3090 için bir EK su bloğu

EK-Kuantum vektör STRİX RTX 3080/3090 D-RGB su bloğu ROG STRİX RTX 3080 ve 3090 grafik kartları ile uyumludur. Vektör su bloğu, GPU'YU, VRAM'I (ön tarafta), Vrm'deki Mosfet'leri (voltaj regülasyon modülü), PWM denetleyicisini ve giriş rayı da dahil olmak üzere tüm bobinleri aktif olarak soğutur. Su bloğu, herhangi bir potansiyel bobin sızıntısını bastırmak için her bir indüktörle temas eder.

 ROG Strıx RTX 3080/3090 için EK su bloğu

Bu yeni geliştirilen su blokları, hidrodinamik kararsızlıkları ve içlerindeki girdapları (ölü noktalar) azaltan optimize edilmiş akış yollarına sahiptir. Ek olarak, bu yeni tasarım, bakır soğuk plakanın PCB'NİN neredeyse tüm uzunluğunu uzatmasına ve maksimum verimlilik için daha az önemli bileşenleri soğutmasına olanak tanır.

EK-Quantum Vector serisi su blokları, GPU su blokları için üstün bir çözüm olduğunu kanıtlayan açık bir bölünmüş akışlı soğutma motoru tasarımı kullanır. Düşük hidrolik akış kısıtlaması ile karakterizedir, bu da daha zayıf su pompaları veya düşük hız ayarlarında çalışan pompalarla kullanılabileceği ve yine de en yüksek performansı elde edebileceği anlamına gelir. Jet plakası ve kanat yapısı geometrisi, herhangi bir soğutma sıvısı akış yönlendirmesinde kullanıldığında minimum kayıp ve optimum performans ile eşit akış dağılımı sağlamak için optimize edilmiştir.

Fin dizisi, gereksiz akış kısıtlamaları veya tıkanma tehlikeleri olmaksızın optimum soğutma performansı sağlayan 0.6 mm genişliğinde mikro kanallara sahip 28 mikrofin tarafından doldurulur.

Bloğun tabanı nikel kaplı elektrolitik bakırdan CNC ile işlenirken, üst kısmı cam benzeri dökme Akrilikten CNC ile işlenmiştir. Bu 2. Nesil vektör GPU su blokları ayrıca üst kapağa uyan pleksi terminallere sahiptir. Su geçirmez sızdırmazlık, yüksek kaliteli EPDM o-ringler ile sağlanırken, pirinç zıtlıklar önceden monte edilmiştir ve güvenli ve kolay bir kurulum prosedürü sağlar.

D-RGB aydınlatma üzerinde EK-Quantum Vector STRIX RTX 3080/3090 D-RGB su bloğu

Estetik köşe ucu, adreslenebilir D-RGB LED'leri barındırır. Bu su bloğu, toplam 6 ayrı ayrı adreslenebilir RGB Led'e sahiptir ve tüm büyük anakart üreticilerinin popüler RGB senkronizasyon teknolojileriyle uyumludur. 3 pinli D-RGB LED konektöründeki ok işareti, D-RGB (adreslenebilir) başlığındaki + 5V işaretiyle hizalanmalıdır.

Kutu İçeriği:

- EK-Kuantum Vektör Strix RTX 3080/3090 D-RGB serisi yüksek performanslı su blok
- Montaj mekanizması ile vida-pirinç tırnağı
- montaj için Gerekli vida, somun ve pullar
- 2x Nikel kaplama pirinç plug G1/4”
- EK-Döngü Çok Allen Anahtar (6 mm, 8mm, 9mm)
- Termal pedleri
Termal yağ EK-TİM Ectotherm (1g)

Teknik Özellikler:

- Boyutlar: (Uxgxy) - 293x154x16. 5mm
-D-RGB kablo uzunluğu: 500mm
- D-RGB LED sayısı: 6
-D-RGB bağlayıcı standart 3-pin (+5 V, veri, bloke, zemin)

Yorumlar (0)

   0 yorum
Yorum Yap