Sık Sorulan Sorular

Bu içerik en son 30.05.2018 tarihinde güncellenmiştir.

Siparişim Ne Zaman Kargolanır?

Aynı Gün Kargo" ibaresi bulunan ürünler: Hafta içi saat 14:00’a kadar vereceğiniz siparişler aynı gün kargoya verilir. Cumartesi günleri kargo firmaları çalışmadığından cumartesi günleri kargolama yapılmaz.

Aynı Gün Kargo" ibaresi bulunmayan ürünler: Bu ürünler temin edilme sürelerine bağlı olarak ortalama 3 iş günü içerisinde kargoya verilir.

Tüm kargolanan ürünler bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak 1-3 iş günü içinde elinize ulaşacaktır.

Gönderinizi Teslim Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kargo paketinizi sağlam şekilde teslim aldığınızdan emin olmadan kargo formuna imza atmayınız. Normal şartlar altında, İstanbul içindeki teslimatlar kargoya verildikten sonra 24 saat içinde; İstanbul dışı teslimatlar ise (kargo firmasının bulunduğunuz il ve ilçeye taahhüt ettiği teslim süresine göre değişmekle birlikte) 2-3 gün içinde yapılır.

Lütfen kargo tutanağını imzalamadan önce ürününüzün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz. Kutuda herhangi bir nedenle hasar var ise hiçbir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kutunuzu iade ediniz. Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir.

Kutusu hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden overclockmarket.com sorumlu değildir.

Eğer kargo firmasının getirdiği pakette herhangi bir deformasyon veya içindeki ürünün zarar görebileceğini size düşündüren herhangi bir şüphe var ise kargo formunu imzalamadan kargo görevlisinin yanında paketi açıp içindeki siparişlerinizin fiziksel durumunu kontrol ediniz.

Herhangi bir problem olduğunu düşünmüyorsanız kargo formunu imzalayınız. Kutu içerisindeki ürünlerin herhangi bir şekilde zarar gördüğünü düşünüyorsanız ürünleri teslim almayıp kargo görevlisinden kargo hasar tutanağı istediğinizi talep ediniz.(Tutanak tutulan ürünleri lütfen teslim almayınız. overclockmarket.com’a ürünlerin geri gelmesi gerekmektedir) Tutanak tutulan ürünlerin değişimi yapılarak tarafınıza yeniden gönderilecektir.

Kargo firması paketi teslim ettikten sonra kutunun ezik, yırtık ve darbeli olduğundan şüpheleniyorsanız ve üründe bir hasar var ise kargo şubesine giderek zabıt tutturabilirsiniz. Tuttuğunuz tutanakla beraber ürün bize ulaştıktan sonra değişim işleminiz derhal yapılacaktır.

Para Birimi
TRY Türk lirası